Witaj w sklepie waltornia.pl

Poniżej przedstawiamy ofertę książek związanych z waltornią, które można nabyć za pośrednictwem portalu www.waltornia.pl

Zapraszamy!Frøydis Ree Wekre - Rozmyślania o tym jak dobrze grać na waltorni16,- PLN Nakładem wydawnictwa ZM Concept ukazała się polska edycja niezwykle popularnej i cenionej książki Frøydis Ree Wekre - Rozmyślania o tym jak dobrze grać na waltorni (Thoughts on Playing the Horn Well). Autorka porusza w niej wiele aspektów, których właściwe zrozumienie, wyćwiczenie i opanowanie składa się w całokształt obrazu dobrze grającego waltornisty. Uznana w środowisku waltornistka i pedagog przekazuje nam swoje spostrzeżenia i wiedzę językiem niezwykle komunikatywnym, bezpośrednim co czyni lekturę lekką i zrozumiałą dla każdego, zarówno początkującego jak też zaawansowanego waltornisty - i nie tylko.

Oto słowa autorki: "(…)Teraz, po latach nauczania i uczenia się, odczułam silne pragnienie podzielenia się mymi przemyśleniami oraz udzielenia kilku porad służących sprostaniu wyzwaniom, które możemy napotkać. (…)Ta książka nie jest „akademickim” podręcznikiem i nie mam zamiaru odpowiedzieć w niej na wszystkie pytania. To raczej próba przekazania pomysłów i odczuć, podzielenia się kilkoma osobistymi „chwytami zawodowymi”. Kieruję to przesłanie do zainteresowanych uczniów oraz studentów z otwartymi głowami i do wszystkich kolegów, niezależnie od wieku."


Frøydis Ree Wekre - Rozmyślania o tym jak dobrze grać na waltorni
Polskie tłumaczenie - Łukasz Michalski
Wydawnictwo: ZM Concept Bydgoszcz 2016
ISBN 978-83-916211-4-1
66 stron, miękka oprawa, waga 140 g
Cena: 16,- PLN + koszty wysyłki *)

Damian Walentek - 20,- PLN Paul Hindemith należy do bardzo wąskiego grona kompozytorów, którzy swoim dorobkiem tworzą całkowicie odrębny rozdział w historii muzyki. Indywidualizm jego twórczości wymyka się wszelkim próbom przyporządkowania jej do szerszych nurtów reprezentowanych w czasach, w których żył: z jednej strony bogactwo i różnorodność kompozycji niemalże wszystkich ważniejszych gatunków muzycznych, z drugiej zaś bezkompromisowa konsekwencja w kształtowaniu własnego warsztatu, rozpoznawalnego już po pierwszych taktach wielu utworów.

Książka poświęcona jest wybranym kompozycjom muzyki kameralnej Paula Hindemitha z udziałem waltorni i podzielona została na trzy główne rozdziały. Pierwszy z nich poświęcony jest kwintetowi dętemu Kleine Kammermusik op. 24 nr 2. Uwypuklona została rola Festiwalu Kameralnej Muzyki Współczesnej w Donaueschingen, który stał się punktem zwrotnym w karierze zawodowej Hindemitha. Analiza przebiegu muzycznego opatrzona przykładami nutowymi wraz z uwagami interpretacyjno-wykonawczymi stanowi podsumowanie pierwszej części pracy. Rozdział drugi zawiera informacje na temat dorobku sonatowego kompozytora z zastrzeżeniem, że chodzi o dzieła dojrzałego okresu twórczości. Szeroka znajomość zagadnień w zakresie warsztatu wykonawczego niemalże każdego z instrumentów, na które Hindemith pisał swoje  utwory wynika nie tylko z wiedzy teoretycznej ale przede wszystkim własnych doświadczeń w grze na nich. Część ta zawiera kompleksowy opis muzycznej treści Sonaty na róg i fortepian, wraz z komentarzem dotyczącym interpretacji jej poszczególnych fragmentów. Ostatni rozdział poświęcony został Sonacie na cztery waltornie z 1952 roku.  Część ta również, wzorem poprzednich, koncentruje się na interpretacyjnych aspektach utworu. Ukłonem dla wyjątkowej roli rogu w historii kultury niemieckiej było ujęcie w utworze wariacji na temat szesnastowiecznej pieśni Ich Schell mein Horn. Publikacja przedstawia ewolucyjną konsekwencję twórczości Paula Hindemitha w utworach kameralnych z udziałem waltorni. Załączone na płycie CD nagrania z udziałem autora jako artysty-wykonawcy dają odbiorcy czytelny obraz omawianego zagadnienia.


Damian Walentek - Język dźwiękowy Paula Hindemitha w twórczości kameralnej z udziałem waltorni. Konteksty interpretacyjne
Wydawnictwo: Akademia Muzyczna w Katowicach 2013
ISBN 978-83-85679-79-0
114 stron, miękka oprawa, waga 180 g
Cena: 20,- PLN + koszty wysyłki *)


Książki można nabyć za pośrednictwem portalu waltornia.pl kierując zamówienie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. według poniższego schematu:

Tytuł maila: Zamówienie
  
Treść maila: Zamawiam (podać ilość sztuk) książkę (książek) i podać autora i tytuł. Przesyłkę proszę przesłać na adres: (imię, nazwisko, adres do wysyłki). Należną kwotę przesłałem na konto: 
Arte Media 
73 1870 1045 2078 1226 1660 0001 Nest Bank 

*) do ceny należy doliczyć koszty przesyłki poleconej ekonomicznej. Możliwy odbiór osobisty (koszt 0,00 PLN) w Katowicach po wcześniejszym umówieniu - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1-2 sztuki    6,00 PLN
3-5 sztuk 7,50 PLN
6-10 sztuk 10,00 PLN

Książkę wyślemy niezwłocznie przesyłką poleconą ekonomiczną w kopercie bąbelkowej po otrzymaniu wpłaty na podany wyżej numer konta bankowego.

Na życzenie Klienta wystawiamy fakturę.

Reklama

Biografie