ARD 2016W dniach 3-11.09.2016 odbył się w Monachium (Niemcy) 65. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny ARD. 

Jury Konkursu w składzie:
  • Marie-Luise Neunecker - Przewodnicząca
  • André Cazalet
  • Rodolfo Epelde
  • Xiao-Ming Han
  • Julie Landsman
  • Frøydis Ree Wekre
  • Paul van Zelm

postanowiło przyznać następujące Nagrody w kategorii Waltornia:

1. Nagroda
nie przyznano


Marc Gruber    Kateřina Javůrková
2. Nagroda
Marc Gruber
Niemcy
Kateřina Javůrková
Czechy


Fèlix Dervaux    Nicolas Ramez
3. Nagroda
Fèlix Dervaux
Francja
Nicolas Ramez
Francja


G R A T U L U J E M Y ! ! !




Lista uczestników 3. etapu:

Félix Dervaux, Francja
Nicolás Gómez Naval, Hiszpania
Marc Gruber, Niemcy
Kateřina Javůrková, Czechy
Alberto Menéndez Escribano, Hiszpania
Nicolas Ramez, Francja


Lista uczestników 2. etapu

Andrés Aragón, Wenezuela
Bertrand Chatenet, Francja  
Jose Luis Cortell Añó, Hiszpania
Félix Dervaux, Francja 
Ivo Dudler, Szwajcaria 
Nicolás Gómez Naval, Hiszpania 
Marc Gruber, Niemcy 
Kateřina Javůrková, Czechy
Jaehyung Kim, Korea Płdn.
Young-Jong Ko, Korea Płdn.
Irene López del Pozo, Hiszpania
Alberto Menéndez Escribano, Hiszpania 
Rodrigo Ortiz Serrano, Hiszpania
Cristian Palau Tena, Hiszpania
Nicolas Ramez, Francja
Guillaume Tétu, Francja
Milena Viotti, Francja/Szwajcaria


Pełna lista uczestników:

Andrés Aragón, Wenezuela
James Bakirtzis, Australia
Maciej Baranowski, Polska
Hannes Burgstaller, Austria
Alfredo Cabo Carbonell, Hiszpania
Bertrand Chatenet, Francja
Chin Pong Chiu, Chiny
Jose Luis Cortell Añó, Hiszpania
Alexis Crouzil, Francja
Félix Dervaux, Francja
Ivo Dudler, Szwajcaria
Claudio Flückiger, Szwajcaria
Nicolás Gómez Naval, Hiszpania
Marc Gruber, Niemcy
Cong Gu, Chiny
Yue Guan, Chiny
Kaname Hamaji, Japonia
Yin-Lin Huang, Tajwan
Kateřina Javůrková, Czechy
Hyung Ju Kim, Korea Płdn.
Jaehyung Kim, Korea Płdn.
Thomas Kirbisser, Austria
Young-Jong Ko, Korea Płdn.
Mikuláš Koska, Czechy
Alice Lane Lépine, Kanada
Joël Lasry, Francja
Irene López del Pozo, Hiszpania
Alberto Menéndez Escribano, Hiszpania
Peter Müseler, Niemcy
Rodrigo Ortiz Serrano, Hiszpania
Cristian Palau Tena, Hiszpania
Nicolas Ramez, Francja
Anton Richter, Niemcy
Sulamith Seidenberg, Niemcy
Guillaume Tétu, Francja
John Turman, USA
Milena Viotti, Francja/Szwajcaria
Reinhard Westpfahl, Niemcy
Andrew Young, Australia
Dominik Zinsstag, Szwajcaria

Wpłynęło 66 zgłoszeń, po preselekcji dopuszczono do udziału 40 waltornistów.


Program konkursu:

Preselekcja (nagranie)
a) Reinhold Glière, Koncert op. 91, 1. część (z własną kadencją)
b) Peter Maxwell Davies, Sea Eagle, 3. część

1. etap

1. Jeden utwór z listy:
  • Luigi Cherubini, 2nd Sonata F-dur (artykulacja zgodna z oryginałem - dostępnym w Biurze Konkursu)
  • Joseph Haydn, Koncert nr 1 D-dur (z własną kadencją)
  • W. A. Mozart, Koncert KV 417 or KV 447 (z własną kadencją) tekst oryginalny
2. Jeden koncert z listy:
  • Peter Maxwell Davies, Koncert na róg
  • Oliver Knussen, Koncert na róg
  • Krzysztof Penderecki, Koncert na róg

2. etap

3. Jeden utwór z listy:
  • Kalevi Aho, Solo X
  • Heinz Holliger, Cynddaredd – Brenddwyd (Fury – Dream)
  • Esa Pekka Salonen, Concert Étude
  • Karlheinz Stockhausen, In Freundschaft
  • Jörg Widmann, Air
4. Jeden utwór z listy:
  • York Bowen, Sonata Es-dur, op. 101
  • Paul Hindemith, Sonata Es-dur (1943)
  • Volker David Kirchner, Tre Poemi
  • Jane Vignery, Sonata op. 7
5. Robert Schumann, Adagio & Allegro


Półfinał (z Munich Chamber Orchestra, bez dyrygenta)

6. Jeden koncert z listy:
  • Wolfgang Amadeus Mozart, Koncert Es-dur KV 495 (z własną kadencją) tekst oryginalny
  • Othmar Schoeck, Koncert
  • Carl Maria von Weber, Concertino na róg i orkiestrę
7. Zhou Long, kompozycja napisana specjalnie na Konkurs ARD (światowa premiera)


Finał (z Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks)
8. Richard Strauss, Koncert nr 2 Es-dur

Nie dopuszcza się gry na instrumencie dyszkantowym.
Utwory 1,5,6,8 muszą być wykonywane z pamięci.

Szczegóły na www.br.de




Polecamy także:






Translator

Reklama



Reklama