Lista uczestników:
lp | imię i nazwisko | rocznik | szkoła |
1. | Leon Jastrzębski | 2005 | Dąbrowa Górnicza |
2. | Dawid Kasprzak | 2005 | Łódź |
3. | Martyna Kielan | 2006 | Mykanów |
4. | Paweł Kielan | 2007 | Mykanów |
5. | Mikołaj Krysiak | 2005 | Gostynin |
6. | Maksymilian Markowski | 2006 | Płock |
7. | Jeremiasz Trzcionkowski | 2005 | Rybnik |
8. | Daniel Brzozowski | 2004 | Gdynia |
9. | Jin Jin Chen | 2004 | Gostynin |
10. | Wiktoria Ciesielska | 2004 | Gostynin |
11. | Maciej Dujczyński | 2003 | Katowice |
12. | Mikołaj Grott | 2003 | Warszawa |
13. | Michał Konkel | 2003 | Gdynia |
14. | Mikołaj Kotarski | 2004 | Gdynia |
15. | Małgorzata Marciniak | 2003 | Płock |
16. | Michał Mocek | 2004 | Jaworzno |
17. | Sergiusz Romaniuk | 2003 | Białystok |
18. | Maciej Śmiałek | 2003 | Płock |
19. | Ewa Świątkowska | 2004 | Mykanów |
20. | Helena Zaręba | 2004 | Gostynin |
21. | Julia Banaś | 2002 | Katowice |
22. | Bartłomiej Boroń | 2002 | Wadowice |
23. | Karolina Budujkiewicz | 2001 | Katowice |
24. | Marcin Chruszcz | 2002 | Wadowice |
25. | Franciszek Czech | 1999 | Strzelce Opolskie |
26. | Adam Goczoł | 1999 | Strzelce Opolskie |
27. | Hubert Grabowski | 2002 | Zgorzelec |
28. | Kacper Janiczek | 2001 | Dąbrowa Górnicza |
29. | Olaf Janukowicz | 2001 | Dąbrowa Górnicza |
30. | Mateusz Klimek | 2002 | Gdynia |
31. | Kacper Kowalczyk | 2001 | Gostynin |
32. | Marek Könighaus | 2000 | Strzelce Opolskie |
33. | Szymon Kraśnicki | 2002 | Białystok |
34. | Szymon Krupa | 1998 | Strzelce Opolskie |
35. | Grzegorz Kurtek | 2002 | Dąbrowa Górnicza |
36. | Dawid Lukasczyk | 2002 | Strzelce Opolskie |
37. | Laura Łagosz | 2002 | Jastrzębie Zdrój |
38. | Bartosz Maciążek | 1999 | Dąbrowa Górnicza |
39. | Wojciech Maciusiak | 2002 | Wadowice |
40. | Franciszek Mitros | 2002 | Warszawa |
41. | Mateusz Piątkowiak | 2002 | Bytom |
42. | Wiktoria Posak | 2000 | Kłomnice |
43. | Malina Sierant | 2001 | Gostynin |
44. | Laura Sumera | 2000 | Wadowice |
45. | Julia Szkop | 2002 | Częstochowa |
46. | Zuzanna Sobierajska | 2002 | Jastrzębie Zdrój |
47. | Anna Szędzielorz | 2002 | Bytom |
48. | Piotr Wacowski | 1999 | Dąbrowa Górnicza |
49. | Natalia Wiewióra | 2000 | Kłomnice |
50. | Aleksandra Wojewódzka | 2000 | Płock |
51. | Jakub Zapartowicz | 2002 | Bytom |
Harmonogram:
21.06.2014
8:30 - 9:45
Próby akustyczne
10:00
Uroczyste rozpoczęcie festiwalu
10:15
Prezentacje solowe
10:15 - I grupa wiekowa | |||
lp | imię i nazwisko | rocznik | szkoła |
1. | Leon Jastrzębski | 2005 | Dąbrowa Górnicza |
2. | Martyna Kielan | 2006 | Mykanów |
3. | Dawid Kasprzak | 2005 | Łódź |
4. | Mikołaj Krysiak | 2005 | Gostynin |
5. | Maksymilian Markowski | 2006 | Płock |
6. | Jeremiasz Trzcinkowski | 2005 | Rybnik |
10:40 - II grupa wiekowa | |||
lp | imię i nazwisko | rocznik | szkoła |
7. | Jin Jin Chen | 2004 | Gostynin |
8. | Wiktoria Ciesielska | 2004 | Gostynin |
9. | Maciej Dujczyński | 2003 | Katowice |
10. | Mikołaj Grott | 2003 | Warszawa |
11. | Michał Mocek | 2004 | Jaworzno |
12. | Sergiusz Romaniuk | 2003 | Białystok |
13. | Małgorzata Marciniak | 2003 | Płock |
14. | Maciej Śmiałek | 2003 | Płock |
15. | Helena Zaręba | 2004 | Gostynin |
16. | Daniel Brzozowski | 2004 | Gdynia |
17. | Michał Konkel | 2003 | Gdynia |
18. | Mikołaj Kotarski | 2004 | Gdynia |
11:30 - III grupa wiekowa | |||
lp | imię i nazwisko | rocznik | szkoła |
19. | Karolina Budujkiewicz | 2001 | Katowice |
20. | Wojciech Maciusiak | 2002 | Wadowice |
21. | Laura Sumera | 2000 | Wadowice |
22. | Marcin Chruszcz | 2002 | Wadowice |
23. | Julia Banaś | 2002 | Katowice |
24. | Hubert Grabowski | 2002 | Zgorzelec |
25. | Mateusz Klimek | 2002 | Gdynia |
26. | Dawid Lukasczyk | 2002 | Strzelce Opolskie |
27. | Szymon Kraśnicki | 2002 | Białystok |
28. | Zuzanna Sobierajska | 2002 | Jastrzębie Zdrój |
29. | Bartosz Maciążek | 1999 | Dąbrowa Górnicza |
30. | Franciszek Mitros | 2002 | Warszawa |
31. | Mateusz Piątkowiak | 2002 | Bytom |
32. | Kacper Kowalczyk | 2001 | Gostynin |
33. | Malina Sierant | 2001 | Gostynin |
34. | Aleksandra Wojewódzka | 2000 | Płock |
35. | Anna Szędzielorz | 2002 | Bytom |
36. | Jakub Zapartowicz | 2002 | Bytom |
13:00
grupy I i II - Lunch
grupa III - Zwiedzanie Akademii Muzycznej
13:30
grupy I i II - Zwiedzanie Akademii Muzycznej
grupa III - Lunch
14:00
Próba Chóru Waltorni
15:30
Koncert Galowy
- Duet waltorniowy "Duohorn" - Warszawa |
- Duet waltorniowy - Dąbrowa Górnicza |
- Kwartet waltorniowy - Gdynia |
- Kwartet waltorniowy - Strzelce Opolskie |
- Solo - Monika Całus - ZSM Częstochowa |
- Solo - Sylwia Majchrzak - AM Katowice |
- Śląski Kwartet Waltorniowy |
- Chór Waltorni AMW |
- Dyplomy, upominki, losowania |
ok. 17:00
Zakończenie Festiwalu
ok. 17:15
Spotkanie organizatorów z pedagogami
Cele imprezy:
- prezentacja osiągnięć artystycznych adeptów gry na waltorni
- prezentacja nowoczesnych metod nauczania początkowego gry na waltorni
- konsultacje nauczycieli, uczniów i rodziców, a także wymiana doświadczeń metodycznych związanych z pedagogiką szkolną
- popularyzowanie waltorni oraz monitorowanie rozwoju młodych talentów
- prezentacja specyfiki instrumentu
- integracja środowiska waltorniowego w Polsce
Organizatorzy Festiwalu zaprosili do udziału solistów oraz waltorniowe zespoły kameralne (duety, tria, kwartety itp.). Mogły w nim brać udział dzieci i młodzież ucząca się gry na waltorni w szkołach muzycznych I stopnia (nie starsze niż urodzone w 1998 roku) oraz nie objęte systemem szkolnictwa artystycznego (domy kultury, orkiestry dęte, ogniska muzyczne, nauka indywidualna) zawierające się w tych samych ramach wiekowych.
Na zakończenie odbył się występ Chóru Waltorniowego złożonego ze wszystkich uczestników.
Udział w Festiwalu był bezpłatny, uczestnicy ponieśli jedynie koszty dojazdu, ewentualnego zakwaterowania i wyżywienia.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa i okolicznościowe upominki. Dyplomy otrzymali także pedagodzy przygotowujący uczestników oraz akompaniatorzy.
Prezentacje solowe uczestników odbyły się w trzech grupach wiekowych:
- I grupa – dla urodzonych w latach 2005 i później
- II grupa – dla urodzonych w latach 2003-2004
- III grupa – dla urodzonych w latach 1998-2002
- I grupa – miniatura solo lub z akompaniamentem fortepianu, których czas nie może przekroczyć 3 minut
- II grupa – miniatura solo lub z akompaniamentem fortepianu, których czas nie może przekroczyć 5 minut
- III grupa – miniatura solo lub z akompaniamentem fortepianu, których czas nie może przekroczyć 7 minut
Organizatorzy pragną podziękować władzom Akademii Muzycznej w Katowicach - J.M. Rektorowi, prof. Tomaszowi Miczce i Kierownikowi Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, prof. Stanisławowi Dziewiorowi za życzliwość i pomoc w organizacji Festiwalu. Dziękujemy sponsorom - firmom: ZM Concept, Jarmuła Music, Gebr. Alexander, Josef Lidl, Paxman, John Packer, Aviva za wsparcie finansowe i rzeczowe.
Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i opiekunom, akompaniatorom oraz pedagogom za znakomite przygotowanie i liczny udział.
Zapraszamy ponownie w 2016 roku!
Kierownictwo Artystyczne: | Damian Walentek | |
Kierownictwo Organizacyjne: | Maryla Limanowska | |
Jerzy Ślęzak | ||
Sekretarz | Waldemar Matera | |